Parapet dla okna jest tym samym czym internet dla komputera – po prostu idealnym dopełnieniem. Trudno sobie wyobrazić okno zamontowane w tradycyjnej murowanej elewacji budynku bez parapetu.

Parapet kojarzymy jedynie z funkcją czysto dekoracyjną domu. Tymczasem parapet to ponadczasowy wynalazek ludzkości służący do ochrony ściany budynku przed zaciekami i wilgocią.

Nasze parapety z pewnością przypadną Tobie i Twoim znajomym do gustu. Szeroki wachlarz materiałów poparty bogatą kolorystyką oraz fakturą (gładkie i tłoczone) sprawią, iż z pewnością nasze parapety spełnią Twoje oczekiwania i świetnie wkomponują się w charakter wnętrza jak i w elewację budynku.

KONGLOMERATY MARMUROWE

Konglomerat marmurowy, zwany również aglomarmurem, powstaje w wyniku połączenia naturalnego marmuru w formie kruszywa, drobinek, granulatu (95%) oraz żywicy poliestrowej. Ze względu na różnice w strukturze materiału konglomeraty drobnoziarniste w stosunku do gruboziarnistych mają trzykrotnie mniejszą nasiąkliwość (absorpcję wody), dwukrotnie większą wytrzymałość na zginanie, i ok. 30% większą wytrzymałość na ściskanie. Nikła absorpcja wody chroni aglomarmur przed poplamieniem i czyni go łatwym w pielęgnacji i utrzymaniu w czystości. W ofercie posiadamy ok. 30 wzorów, dostępne grubości to 2 lub 3 cm. Szerokość od 10-120 cm, długość do 300 cm w jednym elemencie.

PARAPETY MDF

Parapety wewnętrzne MDF dostępne w naszej ofercie dzielimy na dwa rodzaje: MDF na zwykłej płycie Kronospan, oraz na płycie wilgocioodpornej Finsa Fibraplast Hidrofugo. Parapety są w procesie produkcji oklejane próżniowo wysokiej jakości okleinami w bogatej kolorystyce (ok. 50 wzorów do wyboru). Dostępnych jest 5 różnych wykończeń krawędzi. Wysoka jakość wykończenia sprawia, że produkt jest wyjątkowo estetyczny. Dostępne grubości to: 18, 19, 22, 25, 28 oraz 30 mm. Szerokość od 10-120 cm. Maksymalna długość w jednym elemencie to 278 cm przy zwykłej płycie, oraz 240 cm przy płycie wilgocioodpornej.

PARAPETY PCV

Parapety wewnętrzne PCV to obecnie jeden z najtańszych sposobów wykończenia wnęki okiennej. Rdzeń parapetu wykonany jest w technologii komorowej, a powierzchnia wykończona wysokiej jakości okleiną. Parapet PCV cechuje: trwałość, odporność na wilgoć, łatwy do utrzymania w czystości, jest niepalny, łatwy w obróbce i montażu. Dostępna kolorystyka to: biały, marmurek, złoty dąb, orzech, jabłoń, brzoza, winchester, srebrny, antracyt. Szerokości od 15-60 cm, długość do 6 mb w jednym elemencie.